Nem túl közeli, de személyes tapasztalatom fűződik a témához ill. szeretném hozzá tenni, hogy nem szeretek olyan blogokat írni, amik a hangulatunk csökkenéséhez járulnak hozzá, azonban jó ha felvilágosultak vagyunk és kicsit többet tudunk a világról. Sokféle betegség létezik, anorexia, bulimia, chrone-betegség, tudjuk, hogy alapvetően mind lelki eredetű. Viszont mi a helyzet az izomsorvadással? Magát a szót is szörnyű leírni, szinte elképzelni se akarom.......
Az interneten olvasottak szerint, "az izomerő gyengülése és kiesése okozza, melynek különböző kórképek lehetnek az okozói. A tüneteket kiválthatja örökletes betegség, a mozgás nagyfokú hiánya- ebben némi logikát látok is- illetve ideggyógyászati elváltozás. " Rendben, de mi a magyarázata annak, amikor egy 25 vagy 30 éves hölgynél ez csak úgy hosszú idő után megjelenik, pedig semmilyen ideggyógyászati beavatkozása nem volt, és még sportolt is. Valóban valamilyen genetikai elváltozás lehet az oka? Ez az a terület amihez egyáltalán nem értek, nagyon mélyre kellene ásni, hogy kicsit is hozzá szólhassak a témához, de egy dolog biztos. A szakirodalmak szerint, "számos ideggyógyászati kórkép is izomgyengeséghez, majd sorvadáshoz vezet" ahol tulajdonképpen nem az izom betegszik meg, hanem maguk az idegek. Ilyen a stroke is (egyvérzés), ami kimondottan az idegrendszer mozgató területét érinti, és ez bénuláshoz vezethet.
Az orvosok szerint, az izombetegségek egy része örökletes, de okozhatják anyagcsere betegségek, daganatos megbetegedések és gyulladás is. A kialakulásának okaként tartják az egészségtelen életmódodot is. Nos minden mindennel összefügg! Ez olyan, mint a vitamin szedés, vagy az edzés. Nem elég csak C vitamint szedni ha egészségesek akarunk maradni, és nem egy évben 3 hónapig kell edzeni, ha formásak szeretnénk lennii, így van ez mindennel. Az elménket is ápolni kell, pozitív gondolatokkal, kevesebb stressz legyen az életünkben, nem vagyok orvos, de a mai napig meggyőződésem, hogy a betegségek többsége lelki indíttatású.
Egyébként az izomsorvadásra is írnak kezelési lehetőséget, többek között mozogni kell és oda kell figyelni az egészségesebb táplálkozásra is, ugyanis az izomzat gyengülését elősegíti a zsíros, kalóriadús, édes ételek fogyasztása, ezeket száműzni kell a listáról, helyettük antioxidánsokra van szükség illetve több nyers zöldség és gyümölcs fogyasztást kell előtérbe helyezni! Egy érdekes kezelési mód a FAHÉJ, az orvosok szerint a fűszerként használt növény gyulladásgátlókat tartalmaz, amik egyben az izmok erősödését is elősegítik.
Egészségben Gazdag legyen az életünk, ezt kívánom mindenkinek :-)
Felhaszn.ir.: www.webbeteg.hu